zavřít

Akupunkturní body na uchu

Nastřelení nebo propíchnutí uší malým dětem je značně citlivou záležitostí. Jak pro malé holčičky, tak pro jejich rodiče. Je přirozené, že se maminky obávají o zdraví svých ratolestí. Je starost ohledně narušení akupunkturních bodů v uchu oprávněná, nebo jde o nepodložené fámy?

Co na to odborníci

Akupunkturní body na uchu

Můžeme se setkat se spoustou různých názorů. Někteří lidé prohlašují, že jsou v lalůčku dráhy, které ovlivňují zrak a pokud se protnou, může nám to způsobit jeho zhoršení. Jiní zase uvádí, že v případě, že by se v dětství nějaký důležitý akupunkturní bod protnul, mladý organismus je schopný ho obnovit v místě jeho okolí. Některé zdroje dokonce tvrdí, že propíchnutí určitého bodu na uchu zaručuje velkou plodnost.

Neexistuje však žádná studie, která by potvrzovala, že nošení nevhodně umístěných náušnic může způsobit zdravotní problémy. Přece jen po celá staletí si ženy i muži po celém světě propichují uši i jiné části těla, aby se mohli zdobit šperky. V případě, že by to bylo zdraví či životu nebezpečné, určitě by to nebylo povolené.

Co může způsobit potíže

Problémy, které mohou nastat při nošení náušnic, mají většinou důvod úplně jiný:

  • nesprávná péče po propíchnutí
  • vytahaný lalůček z dlouhodobého nošení velkých a těžkých náušnic
  • špatné hojení při alergii

To, na co je potřeba dát při propichování především pozor, je, aby se vše provádělo technicky správně, byly dodrženy hygienické podmínky a dírky byly umístěny symetricky.

Kam náušničky umístit

Kam náušničky umístit

Dírky na náušničky se běžně umisťují zhruba doprostřed ušního lalůčku. Není žádné na milimetry přesně vymezené místo, kde by měly náušničky být.

Každé ucho má trochu jiný tvar a velikost, podstatné tedy je, aby byla dodržena symetrie. Doporučuje se ale nedávat dětské náušnice níže než 3 mm od spodního okraje.

Sdílejte projekt