zavřít

Vybíráme první naušničku

Vybíráme první náušničku

Úplně první náušničky. Při tomto spojení se vám určitě vybaví právě ty vaše náušničky, které jste nosila jako malá holčička. Možná jste je dostala nové jako dárek nebo zdědila po své mamince či babičce. Pro většinu žen se nejedná o jen tak ledajaké náušnice, ale o krásnou a významnou památku.

Dopřejte své dcerce dárek, na který bude s láskou vzpomínat i v dospělosti. Abychom vám výběr výběr prvních náušniček usnadnili, připravili jsme pro vás článek o tom, co vše je při jejich výběru potřeba zohlednit.

Materiál

Jako materiál dětských náušniček se převážně používá zlato nebo stříbro. Při rozhodování, pro jaký materiál se rozhodnete, bývá klíčový celkový rozpočet pro náušničky.

  • Stříbrné náušničky seženete okolo 500 Kč
  • Zlaté náušničky se začínají prodávat od 1 500 Kč

Zlato

Nejčastěji používaným a tradičním materiálem je jednoznačně zlato. Je totiž hypoalergenní a děti ho většinou velmi dobře snáší. Můžete si vybrat z několika barevných variant.

Žluté zlato - patří mezi „zlatou“ klasiku mezi prvními náušničkami – nejčastěji se používá kvalitní 14karátové zlato, které se také značí číslem 585/1000, což udává poměr zlata z celkové zlaté slitiny – tedy 58,5 % z celkové slitiny obsahuje ryzí zlato a zbylých 41,5 % ostatní příměsi.

Prohlédněte si krasné náušničky ze žlutého zlata.

Bílé zlato - díky svému elegantnímu vzhledu a vysoké kvalitě se stává velmi oblíbenou variantou tradičního žlutého zlata – jedná se o slitinu ryzího zlata s dalšími kovy, které ho intenzivně odbarvují. Mezi nejvhodnější kovy, které se do slitiny přidávají, patří paladium a nikl. Od niklu se ale postupně ustupuje, protože ve velké míře způsobuje alergické reakce.

Vyberte své holčičce nádherné náušničky z bílého zlata.

Růžové zlato - růžové zlato je ideálním kompromisem mezi bílým a žlutým zlatem. Růžové zlato vzniká příměsí mědi, která mu dodává červenavé tóny. Je vhodné pro holčičky se světlejší pletí.

Prohlédněte si trendy náušničky z růžového zlata.

Stříbro

Mezi další oblíbený materiál náušnic pro malé princezny patří také stříbro. Při výběru náušnic dejte pozor na to, aby byl v příměsi použit minimální podíl niklu. Ten totiž může způsobovat nepříjemné alergické reakce. Kvalitní stříbro poznáte podle označení 925/1000, což udává poměr stříbra ve slitině. Šperk s označením 925/1000 obsahuje 92,5 % stříbra a 7,5 % dalších kovů. Mezi výhody stříbrných náušniček pro děti patří hlavně nižší cena.

Bižuterní kovy

Mezi bižuterní kovy patří nejčastěji směs mědi a zinku. Cenově se takovéto náušničky dají pořídit i pod 100 Kč. Nevýhodou bižuterních kovů je zvýšené riziko, že miminko může mít silnou alergickou reakci. Poté je dobré přistoupit k povrchové úpravě rhodiem, což celou náušničku značně zdražuje.

Tvar

Pro malé děti jsou ideální volbou především takové tvary náušniček, u kterých nebude hrozit, že se za ně dítě zachytí nebo odře. Vybírejte tedy spíše tvary zakulacené, bez ostrých hran či různých výstupků. Na trhu se můžete setkat s velkým množstvím různých tvarů. Mezi nejoblíbenější převážně patří motivy zvířátek, hvězdiček, kytiček či srdíček.

Prohlédněte si náušničky ve tvaru, který se Vám líbí

Zapínání

Spolu s volbou správného tvaru je důležité zvolit vhodné zapínání. U nich je podstatné, aby bylo zapínání bezpečné a zabránilo se tak nechtěnému vypadnutí z ouška nebo poranění. Toto téma jsme podrobněji popsali v článku Zapínání dětských náušnic.

Závěrem pevně doufáme, že jsme vám pomohli trochu utřídit množství informací, které musíte při výběru prvních náušniček zvážit. Na základě rozpočtu si vyberte materiál, který je pro vás vhodný a ostatní věci jsou již otázkou vašich osobních preferencí. Pro zlaté náušničky doporučujeme využít sortiment českého výrobce, firmy Danfil Jewellery.

Ta si pro vás připravila krásnou kolekci dětských náušniček Danfil Kids Jewellery včetně online konfigurátoru, který s vámi výběr prvních dětských náušniček projde. Prohlédněte si kolekci Danfil Kids Jewellery na adrese www.danfil.cz.

Sdílejte projekt