zavřít

V salónu, nebo u lékaře

Propíchnout ucho v salonu, nebo u lékaře

Propíchnutí oušek u malých holčiček je velmi citlivou záležitostí, je proto velmi důležité ji svěřit do těch nejlepších rukou.

Tuto službu už dnes nabízí nejen lékaři a piercingová studia, ale také zlatnictví nebo kosmetické salony. Předtím než se rozhodnete, ke komu zajdete, dobře se přesvědčte, že se jedná o proškolené profesionály, kteří se mohou prokázat certifikátem.

Čím více si toho zjistíte, tím lépe. Slyšeli jste na dané místo dobré ohlasy? Chodí k nim hodně lidí? Důrazně doporučujeme vyhnout se místům, která propichování uší nabízí pouze jako doplňkovou činnost.


Maminky nejčastěji volí ze dvou možností, kde nechat ouška propíchnout – dětský lékař, nebo specializovaný salon. Na obou místech pracují odborníci, používají sterilní pomůcky a dodržují veškeré hygienické zásady. Připravili jsme pro vás přehled toho, v čem se tato místa liší.

Dětský lékař/Ušní lékař (ORL)

Jak v nemocnicích na oddělení ORL, tak u vašeho dětského lékaře vám nabídnou službu nastřelování náušnic i propichování jehlou. Doporučujeme lékaře předem kontaktovat a informovat se o metodě, kterou nabízí. Většina lékařů však dnes upřednostňuje metodu nastřelování. Na zákrok je nutné se objednat, rezervujte si tedy termín nejlépe čtrnáct dní dopředu.

Výhody:

  • Má perfektní znalost anatomie
  • Vyvolává v lidech podvědomý pocit bezpečí a ochrany
  • Pokud jde přímo o pediatra vaší holčičky, nebude pro ni úplně cizí osobou
  • Bývá levnější než salon

Specializovaný salon

Je možné obrátit se také na odborníky v tetovacích a piercingových studiích nebo kosmetických salonech. Ty se soustřeďují na propichování zejména u starších dětí.

Kosmetické salony vám zpravidla nabídnou službu nastřelování náušnic, naopak tetovací studia většinou upřednostňují propichování jehlou. I zde je nutné objednat se předem.

Výhody:

  • Pracují zde odborní pracovníci, kteří se propichováním nejrůznějších částí těla zabývají každý den 
  • Lépe vás poučí o čištění a celkové péči
  • Mají zkušenosti s hojením ranky
  • Občas nabízí nastřelování přímo u vás doma – tedy ve známém a příjemném prostředí

Nelze říci, že by některá z možností byla správná či špatná. Důležité je, jaké jsou vaše osobní preference a zkušenosti a v neposlední řadě prostředí, které nebude pro vaši princeznu stresující a nepříjemné.

Sdílejte projekt