
Vaše malá holčička se už těší na své první náušničky? Jedna z věcí, kterou budete muset kromě jiného rozhodnout, je, jaký způsob vpichu zvolíte. Nabízejí se dvě možnosti – klasické propíchnutí ouška jehlou, nebo poněkud novější metoda nastřelení náušniček.
Propíchnutí jehlou
Obecně spíše platí, že by se propíchnuté dírky měly nechat v klidu a s novými náušničkami by se nemělo příliš hýbat. Před jakoukoliv manipulací s náušnicí nebo ouškem si vždy pečlivě umyjte ruce mýdlem, nejlépe antibakteriálním.
Vodě se po zákroku vyhýbat nemusíte. Kojenecké plavání lze absolvovat už druhý den a u běžného plavání by se měla doba koupání zkrátit na půl hodiny nejdéle. Hlavu můžete dětem mýt také již druhý den po zákroku.
Jak to probíhá:
Na propíchnutí si přinesete vlastní náušničky, které by se měly nechat naložené v lihu po dobu 24 hodin. Nejdříve ze všeho se ucho pořádně vyčistí a vydezinfikuje.
Aby byl vpich co nejpřesnější, nejdříve se černou tečkou vyznačí bod, ve kterém by měla být náušnička. Poté se jehla nebo kanyla propíchne zvoleným bodem, vytáhne a dovnitř se vsune vámi vybraná náušnička. Během celého procesu většinou holčička sedí mamince na klíně. Ta může dítěti přinést hračku, kterou ho rozptýlí, případně utěší.
Je důležité, aby byla hlavička holčičky po dobu propichování zafixovaná a nehýbala se, aby nedošlo k poranění nebo špatnému vpichu.
Výhody:
- Propichování ucha je o něco levnější než nastřelování
- Za propíchnutí jehlou se platí zhruba 200 - 400 Kč, za nastřelení většinou zaplatíte 600 – 800 Kč
Nevýhody
- Propíchnutí je lehce bolestivější než nastřelení.